START LIST DUATHLON SPRINT PERGUSA 2019

Donne

StartNumber Surname FirstName Category Team
108 CERNIGLIARO FEDERICA S2 – F MAGMA TEAM
109 VENTURA CRISTINA S1 – F MAGMA TEAM
110 REITANO MATILDE S1 – F MAGMA TEAM
111 MARZO DORA M2 – F MAGMA TEAM
112 SANTONOCITO NICOLETTA S1 – F MAGMATEAM
113 SORANZO LUCIA M7 – F 1708 T.T. RAVENNA
114 WOODLAND VALERIE ANNE M2 – F MTB SICILY MESSINA
115 GIRMENIA VIVIANA S4 – F A.S.D LIFE TRIATHLON
116 BUSà BENVENUTA M3 – F LIFE TRIATHLON
117 GIORGIANNI GIOVANNA M2 – F MULTISPORT CATANIA
118 CASSATA SOFIA S3 – F NOW TEAM
119 MUSUMECI CLAUDIA M1 – F FITRI
120 D’ARRIGO MARIA M2 – F MULTISPORT CATANIA
121 INDELICATO GIULIA CINZIA YOUTH B – F MAGMA TEAM
122 GRIMALDI SIMONA M2 – F MAGMA TEAM
123 BRUNILDE PALADINO JUNIOR – F MAGMA TEAM
124 GAIA PATRINICOLA JUNIOR – F MAGMA TEAM
125 ARENA CATERINA M2 – F ATLETICA MAZARA NUOVA GIOVENTU’
126 SPINA ANNA M2 – F ATLETICA MAZARA NUOVA GIOVENTU’

Uomini

StartNumber Surname FirstName Category Team
1 SCHIAVINO ENRICO S2 – M MINERVA ROMA TRIATHLON
2 LO FARO DOMENICO M3 – M MAGMA TEAM
3 VENTURA DAVIDE S2 – M MAGMA TEAM
4 ALLEGRA ALESSANDRO S4 – M MAGMA TEAM
5 LIMOLI ANTONIO S1 – M MAGMA TEAM
6 GAMBITTA DANIELE YOUTH B – M MAGMA TEAM TRIATHLON
7 MONDO GIANLUCA M2 – M MAGMA TEAM
8 SCALISI VINCENZO M1 – M MAGMA TEAM
9 SALERNO ENNIO S3 – M JUST TRIATHLON
10 SIRUGO FABIO M1 – M SIRACUSA TRIATHLON
11 GRASSO GIUSEPPE M1 – M MAGMA TEAM
12 GIAMMONA INDACO LUCA S2 – M MAGMA TEAM
13 MANDARA’ GIUSEPPE M1 – M MTB MODICA TRIATHLON BIKE
14 AVARELLO MARIO M1 – M LIFE TRIATHLON CATANIA
15 PITTA’ PAOLO M1 – M ASD TAPASCIONE RUNNING TEAM ROBECCO SUL NAVIGLIO 2253
16 SPINA NUNZIO S4 – M LIFE TRIATHLON
17 SPINA ALFIO ALESSANDRO S4 – M LIFE TRIATHLON
18 LA VENA ANDREA M3 – M MTB SICILY ASD
19 ROSSELLO DARIO M2 – M POLISPORTIVA NEPTUN TRIATHLON
20 BLANCA GABRIELE MARIA S2 – M MTB SICILY ASSOCIAZIONE SPORTIVA DILETTANTISTICA
21 BARTOLONE LORIS S3 – M MTB SICILY TRIATHLON MESSINA
22 LA FERLA SALVATORE M3 – M ASD LIFE TRIATHLON
23 GUERRERI ORAZIO S4 – M LIFE TRIATHLON CATANIA
24 CUCITI CLAUDIO S4 – M A.S.D LIFE TRIATHLON
25 MUSCATO TOMMASO M4 – M SPORT EXTREME
26 FERRO NICOLó S4 – M LIFE TRIATHLON CATANIA
27 DELL’ARTE ANTONIO M1 – M ASD MULTISPORT CATANIA
28 PANEBIANCO RICCARDO M1 – M ASD MULTISPORT CATANIA
29 ADAMO GIACINTO M1 – M ASD MULTISPORT CATANIA
30 PAXIA TOMMASO M1 – M ASD MULTISPORT CATANIA
31 CASTRONOVO MARIO M2 – M ASD MULTISPORT CATANIA
32 BUCCHERI IGNAZIO M3 – M ASD MULTISPORT CATANIA
33 COLLOVà ALESSANDRO M3 – M ASD MULTISPORT CATANIA
34 DELL’ARIA FEDERICO S2 – M ASD MULTISPORT CATANIA
35 DI SALVATORE GIOVANNI S3 – M ASD MULTISPORT CATANIA
36 AMICO VALERIO SEBASTIANO S3 – M ASD MULTISPORT CATANIA
37 CONTI AGATINO S4 – M ASD MULTISPORT CATANIA
38 ZINGALI ANTONIO M5 – M SIRACUSA TRIATHLON
39 RONSIVALLE DANIELE M1 – M LIFE TRIATHLON CATANIA
40 BONOMO PIETRO ANGELO S1 – M ASSOCIAZIONE POLISPORTIVA DILETTANTISTICA ATLETICA MAZARA NUOVA GIOVENTU
41 AMICO DARIO M2 – M LIFE TRIATHLON CATANIA
42 VENTURA GUGLIELMO M3 – M SPORT EXTRIME
43 SIMONTE FRANCESCO M1 – M TRIATHLON TEAM TRAPANI
44 TARTAMELLA SALVATORE S4 – M TRIATLHON TEAM TRAPANI
45 BLANDINO CARLO M2 – M MTB MODICA TRIATHLON BIKE
46 LAGONA MARCO S1 – M A.S.D. LIFE TRIATHLON
47 ALESSANDRO CATALDO JUNIOR – M NOW TEAM ASD
48 LUIGI SAPORITO JUNIOR – M NOW TEAM ASD
49 FRANCESCO GERACI JUNIOR – M NOW TEAM ASD
50 MESSANA LORENZO YOUTH B – M NOW TEAM ASD
51 AMOROSO MARINESE PIETRO YOUTH B – M NOW TEAM ASD
52 PERITORE ANGELO M3 – M LIFE TRIATHLON
53 IMBURGIA ANTONIO M1 – M NOW TEAM
54 CONTI DANIELE S2 – M SPORT EXTREME
55 MANTARRO DANIELE M2 – M MULTISPORT CATANIA
56 MANCUSO MARIO M3 – M SPORT EXSTREME CT
57 MILITELLO GIUSEPPE M3 – M FITRI
58 GLORIA LUIGI MARIA JUNIOR – M MAGMA TEAM
59 MALERBA ALFREDO ANDREA M1 – M MAGMATEAM
60 FARO SAMUELE JUNIOR – M MAGMA TEAM
61 VALENTI FRANCESCO M7 – M LIFE TRIATHLON
62 LAPIS ROBERTO S3 – M AQUADEMIA
63 MATTEINI ATTILIO LUCA M5 – M LIFE TRIATHLON ASD
64 SANZONE PIETRO S3 – M LIFE TRIATHLON CATANIA
65 BUSACCA FRANCESCO M1 – M MAGMA TEAM
66 RIZZO FRANCESCO S3 – M MAGMA TEAM ASD
67 RIZZO NATALE S4 – M MAGMA TEAM ASD
68 BARBARO GIUSEPPE M3 – M MULTISPORT CATANIA
69 GRECO ALESSANDRO M1 – M A.S.D. LIFE
70 ROSOLIA MARCO LUIGI JUNIOR – M MAGMA TEAM
71 GIAMMONA INDACO ALFREDO M5 – M MULTISPORT CATANIA
72 GIACALONE ALESSANDRO S1 – M JUST TRIATHLON
73 LANZAFAME SALVATORE M5 – M MAGMATEAM
74 AMMIRATA VITTORIO M3 – M EXTREMA ASD
75 GENNARO ROBERTO MASSIMILIANO M2 – M MAGMA TEAM
76 GIORDANO CRISTIAN S3 – M SPORT MANAGEMENT ALPIGNANO
77 LOMBARDO ALESSANDRO M1 – M MTB SICILY A.S.D.
78 SANCIO ANDREA YOUTH B – M MAGMA TEAM
79 SALVIA CLAUDIO M1 – M EXTREMA A.S.D.
80 OLIVA EDOARDO JUNIOR – M MAGMA TEAM
81 FARO SAMUELE JUNIOR – M MAGMA TEAM
82 ALESSANDRO CONTRO JUNIOR – M MAGMA TEAM
83 MODICA NICOLA M1 – M ATLETICA MAZARA NUOVA GIOVENTU’
84 CARBONARO FABRIZIO M1 – M MTB MODICA TRIATHLON BIKE
85 GIANSIRACUSA SALVATORE M1 – M SIRACUSA TRIATHLON
86 GIANNI’ ANDREA M1 – M MTB MODICA TRIATHLON BIKE
87 SAMMITTO MARCO M1 – M MTB MODICA TRIATHLON BIKE
88 SCAVONE MATTEO M1 – M ATLETICA MAZARA NUOVA GIOVENTU’
89 INGARGIOLA ANDREA M2 – M ATLETICA MAZARA NUOVA GIOVENTU’
90 SPICUGLIA FRANCESCO M2 – M SIRACUSA TRIATHLON
91 NICASTRO NICK M2 – M MTB MODICA TRIATHLON BIKE
92 DI GIORGI CRISTIAN M2 – M MTB MODICA TRIATHLON BIKE
93 PADULA CARMELO M3 – M SIRACUSA TRIATHLON
94 CENTONZE PAOLO M3 – M MAGMA TEAM
95 BLUNDO SEBASTIANO M4 – M SIRACUSA TRIATHLON
96 BUDA NATALE M6 – M SIRACUSA TRIATHLON
97 FILETTI MARIO S4 – M MTB MODICA TRIATHLON BIKE
98 CAGGIA VINCENZO S4 – M MTB MODICA TRIATHLON BIKE
99 PARISI GRAZIANO S4 – M SIRACUSA TRIATHLON
100 CALVO RAFFAELE S4 – M MTB MODICA TRIATHLON BIKE
101 MESSINA ANTONINO S4 – M SIRACUSA TRIATHLON
102 FIRULLO FILIPPO S4 – M MTB MODICA TRIATHLON BIKE
103 RUSSO MATTEO YOUTH B – M  
104 SARDO ANDREA S2 – M SIRACUSA TRIATHLON
105 CAVAZZUTI FERDINANDO M3 – M SIRACUSA TRIATHLON

Giovanissimi

StartNumber Surname FirstName Category Team
128 CATALDO ARTURO JUNIOR – M – CAT NOW TEAM ASD
129 COSTANZO ANDREA YOUTH B – M – CAT TCPA2
130 LENTINI MARIO YOUTH B – M – CAT TCPA2
131 MESSINA ENRICO YOUTH B – M – CAT F.F.O.O ROMA
132 LISITANO AURORA YOUTH B – F – CAT JUST TRIATHLON &CYCLING
133 GIORDANO RICCARDO YOUTH A – M NOW TEAM ASD
134 PURPURA SAVERIO YOUTH A – M TCPA2
135 GERACI SALVATORE YOUTH A – M NOW TEAM ASD
136 GIANNOLA FEDERICO YOUTH A – M NOW TEAM ASD
137 AMOROSO SAMUELE YOUTH A – M SPORT EXSTREME CT
138 CONTRO GABRIELE YOUTH A – M MAGMA TEAM ASD
139 DE LUCA IRENE YOUTH A – F NOW TEAM ASD
140 MADIA LILIANE YOUTH A – F NOW TEAM ASD
141 SCIBILIA AGLAIA YOUTH A – F NOW TEAM ASD
142 CATALANO MARTA YOUTH A – F NOW TEAM ASD
143 CALVARUSO GABRIELE RAGAZZI – M NOW TEAM ASD
144 LOMBARDO GIOVANNI RAGAZZI – M NOW TEAM ASD
145 CAMARDA MATTIA RAGAZZI – M NOW TEAM ASD
146 LO CASTO ALBERTO RAGAZZI – M NOW TEAM ASD
147 RANELI GIUSEPPE RAGAZZI – M TCPA2
148 GRECO GIUSEPPE RAGAZZI – M SPORT EXSTREME CT
149 CANDIDO GIUSEPPE RAGAZZI – M SPORT EXSTREME CT
150 MAGNO FRANCESCO RAGAZZI – M MAGMA TEAM
151 CIACCIO GIORGIO BIAGIO RAGAZZI – M POL OLIMPIA
152 MESSINA AMODDIO ANDREA RAGAZZI – M POL OLIMPIA
153 DI GREGOLI MARTA RAGAZZI – F NOW TEAM ASD
154 HOPPS MICHELA RAGAZZI – F NOW TEAM ASD
155 ANGILELLA ENRICA RAGAZZI – F NOW TEAM ASD
156 DI PIAZZA GIORGIA RAGAZZI – F NOW TEAM ASD
157 PAVONE MATILDE RAGAZZI – F SPORT EXSTREME CT
158 PERI GLORIA RAGAZZI – F POL OLIMPIA
159 CAMMALLERI KAROL ANNA RAGAZZI – F POL OLIMPIA
160 GENOVESE GIOVANNI ESORDIENTI – M TCPA2
161 PILATO LUCA ESORDIENTI – M POL OLIMPIA
162 AMOROSO ALESSIO ESORDIENTI – M SPORT EXSTREME CT
163 TOMASINI GIUSEPPE ESORDIENTI – M ASD EXTREMA
164 SPINA SALVATORE ESORDIENTI – M SPORT EXSTREME CT
165 VASTA LUDOVICO ESORDIENTI – M SPORT EXSTREME CT
166 COSENTINO VINCENZO ESORDIENTI – M POL OLIMPIA
167 RUVITUSO GIULIO ESORDIENTI – M ASD EXTREMA
168 ORLANDO GIORGIO ESORDIENTI – M ASD EXTREMA
169 FARRUGIA GIRGIO ESORDIENTI – M ASD EXTREMA
170 CATALANO CHIARA ESORDIENTI – F NOW TEAM ASD
171 TOMASINI ELISABETTA ESORDIENTI – F ASD EXTREMA
172 CANDIDO GIULIA ESORDIENTI – F SPORT EXSTREME CT
173 TARANTINO LARA ESORDIENTI – F ASD EXTREMA
174 ROMITO GINEVRA ESORDIENTI – F ASD EXTREMA
175 BUCCHERI GUIA ESORDIENTI – F MAGMA TEAM
176 GIACONIA DIEGO CUCCIOLI – M ASD EXTREMA
177 ROMITO GABRIELE CUCCIOLI – M ASD EXTREMA
178 LO CASTO ALESSANDRO CUCCIOLI – M NOW TEAM ASD
179 PROFETTO GASPARE CUCCIOLI – M TCPA2
180 MILAZZO GIOVANNI CUCCIOLI – M TCPA2
181 AMATO MARCELLO CUCCIOLI – M TCPA2
182 BAIANO LUCA CUCCIOLI – M SPORT EXSTREME CT
183 FARRUGGIA ALESSANDRO CUCCIOLI – M ASD EXTREMA
184 SPINA EMANUELE CUCCIOLI – M SPORT EXSTREME CT
185 ALLEGRA SAMUELE CUCCIOLI – M MAGMA TEAM
186 RICHICHI CLARA CUCCIOLI – F TCPA2
187 PAVONE VALERIA CUCCIOLI – F SPORT EXSTREME CT
188 LENTINI FILIPPO MINICUCCIOLI – M TCPA2
189 MARTORANA FABIO MINICUCCIOLI – M TCPA2